Irezumi Floco de Neve


'Vertti'

FI & EST MVA, V-06

- pieni kark.karv. portugalinpodengo uros

- 26.8.05 tarkastettu polvet (0/0) ja
17.3.06 silmät (terveet)

- kastroitu, ei jälkeläisiä

 Vertin tiedot KoiraNetissä

Vuoden pentu 2005 (Suomen Portugalinpodengot ry.)

 


Näyttelytulokset / Show results:
   
23.1.05 Lahti, pentunly/ puppy show PEK 1, KP, ROP-pentu, RYP-3
Tuomari/Judge: Unto Timonen, FIN Puppy class 1st, HP, BOB-puppy, BOG-3
   
6.3.05 Helsinki, pentunly/ puppy show PEK 1, KP, ROP-pentu
T/J: Tuula Savolainen, FIN Puppy class 1st, HP, BOB-puppy
   
19.3.05 Tampere, KV / INTL PEK 1, KP, ROP-pentu
T/J: Joao de Paola Bessa, Portugal Puppy class 1st, HP, BOB-puppy
   
3.4.05 Lahti, pentunly/ puppy show PEK 1, KP, ROP-pentu
T/J: Veli-Pekka Kumpumäki, FIN Puppy class 1st, HP, BOB-puppy
   
24.4.05 Lahti, KV / INTL PEK 1, KP, ROP-pentu
T/J: Markku Mähönen, FIN Puppy class 1st, HP, BOB-puppy
   
22.5.05 Hamina KV / INTL JUN ERI-1, PU2, vara-SERT
T/J: Joao Vieira Lisboa, Portugal JUN EXC-1, BM2, res-CC
   
19.6.05 Kotka KR / all-breed show JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
T/J: Wera Hübenthal, Sweden JUN EXC-1, BM1, CC, BOB
   
23.7.05 Vantaa KR / all-breed show JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
T/J: Espen Engh, Norway JUN EXC-1, BM1, CC, BOB
   
27.8.05 Kouvola KR / all-breed show JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP, RYP-2
T/J: Riitta Lahtovaara, FIN JUN EXC-1, BM1, CC, BOB, BIG-2
   
10.9.05 Porvoo KR / all-breed show JUN ERI-1, PU1, SERT, ROP
T/J: Malgorzata Supronowicz, Poland JUN EXC-1, BM1, CC, BOB
   
17.12.05 Helsinki KV / INTL JUN EH-4
T/J: Unto Timonen, FIN JUN VG-4
   
18.12.05 Helsinki KV / INTL JUN ERI-2
T/J: Pedro Sanchez Delerue, Portugal JUN EXC-2
   
18.3.06 Tampere KV / INTL AVO ERI-1, PU3
T/J: Filipe Constant, Portugal OPEN EXC-1, BM3
   
15.4.06 Lappeenranta KV / INTL AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP
T/J: Saija Juutilainen, FIN OPEN EXC-1, BM1, CC, CACIB, BOB
   
23.4.06 Lahti KV / INTL AVO ERI-2, PU2, vara-SERT, VACA
T/J: Lotte Jörgensen, Denmark OPEN EXC-2, BM2, res-CC, res-CACIB
   
20.5.06 Helsinki KV / INTL AVO ERI-1, PU2, SERT, VACA
T/J: Leila Kärkäs, FIN OPEN EXC-1, BM2, CC, res-CACIB
   
29.7.06 Kotka KR / all-breed show AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP
T/J: Matti Tuominen, FIN OPEN EXC-1, BM1, CC, BOB
   
13.8.06 Imatra KR / all-breed show AVO ERI-1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA
T/J: Tanya Ahlman-Stockmari, FIN OPEN EXC-1, BM1, CC, BOB, FIN CH
   
19.8.06 Kouvola KR / all-breed show VAL ERI-1, PU1, ROP
T/J: Laszlo Erdös, Hungary CH EXC-1, BM1, BOB
   
10.9.06 Porvoo KR / all-breed show VAL ERI-1, PU1, ROP
T/J: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FIN CH EXC-1, BM1, BOB
   
10.12.06 Helsinki V-06, KV / Fin W-06, INTL VAL ERI-1, PU1, CACIB, ROP, V-06
T/J: Matti Tuominen, FIN CH EXC-1, BM1, CACIB, BOB, FIN W-06
   
11.2.07 Tallinna INTL, Estonia AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, ROP, EST MVA
T/J: Georgios Kostopoulos, Greece OPEN EXC-1, BM1, CC, CACIB, BOB, EST CH
   
18.6.07 Kotka KV / INTL VAL EH-1
T/J: Kirsti Louhi, FIN CH VG-1
   
5.8.07 Kuopio, KR+ podengojen päänly / all-breed + VAL ERI-4
podengo specialty. T/J: Pedro Sanches Delerue, Portugal CH EXC-4
   
8.12.07 Helsinki KV, V-07 / INTL Finnish Winner -07 VAL ERI-3, PU3
T/J: Giuseppe Alessandra, Italy CH EXC-3, BM3
   
25.5.07 Hamina KV / INTL VAL EH-3
T/J: Markku Mähönen, FIN CH VG-3